The Domain Name TheBoas.com
Is Available For Sale

Cisté poddruhy
Boa constrictor amarali
Boa constrictor constrictor
Boa constrictor imperator
Boa constrictor longicauda
Boa constrictor ortonii
Boa constrictor occidentalis

Ostrovní formy
Boa constrictor nebulosa
Boa constrictor orophias
Boa constrictor sabogae

Sporné poddruhy
Boa constrictor melanogaster
Boa constrictor sigma

Barevné formy
albino
anery
hypo
arabesque
leopard
strip

Boa constrictor melanogaster

Na východním úpatí And se vyskytuje sporná forma Boa constrictor constrictor. Nekterí taxonomové ji radí k poddruhu Boa constrictor constrictor, jiní se priklánejí k tomu, že se jedná o samostatný poddruh Boa constrictor melanogaster (Langhammer, 1983). Jedná se o jedince, kterí dorustají znacné velikosti (okolo 3 m) a mají nápadne cerné brišní zbarvení (melanin – cerné barvivo; gaster - bricho). Sedla se vetšinou na bocích spojují a vytvárejí retízkový vzor. Sedel je však nízký pocet a tak mají "retízky" mnohem vetší "oka" než u stredoamerických forem.
Privátne pripouštím, že se jedná o barevne prizpusobenou variantu Boa constrictor constrictor. Tento had žije i ve vyšších nadmorských výškách a (podobne jako u mnohých živocichu - napr. zmijí obecných) disponuje vyšším obsahem melaninu, který pomáhá absorbovat více tepla. Selským rozumem, „když mám málo svetla, které me ohrívá, oblecu si neco cerného a budu jako slunecní kolektor.“
Uvidíme, zda se vedcum podarí najít jednoznacné stanovisko.
o nás   |   boa constrictor   |   aktuální nabídka   |   fotogalerie   |   kontakty   |   JRABnet
bg pattern close-circle
abc.com
domain name is for sale
This website is inactive. Its old content has been restored to preserve the site’s SEO value (like backlinks from authority websites).
This is important for expired domain investors because that SEO value can help you rank high on Google within weeks or even days, instead of months or years.
Click here for more information